گزارش ورکشاپ "فوت کوزه‌گری"

نوشته شده توسط jamal

ورکشاپ یک روزه با جمال رحمتی با بیان ترفندهای تکنیکی کاریکاتور برای رسیدن به نتیجه بهتر در زمان کمتر با حضور علاقه مندان و هنرمندان کارتونیست و تصویرساز برگزار شد.

در بخش اول کارگاه، جمال رحمتی نکاتی در مورد بهترین زاویه‌ی دید در اجرای یک اثر، ریتم در ترکیب بندی کاریکاتور، حرکت چشم در کادر و شیوه‌های طراحی در کاریکاتور صحبت کرد.
سپس به توضیحاتی در خصوص اصول نورپردازی و اجرای هاشور پرداخت. همچنین انواع هاشور و چگونگی ساخت کنتراست رنگی را آموزش داد.

در بخش دوم کارگاه: به رنگ آمیزی کاراکتر با اکلین و  آموزش تکنیک‌های مرتبط آن پرداخت و تفاوت های کار با آبرنگ و اکلین را بررسی کرد. وی گفت: برای آثاری که قرار است چاپ شوند، آبرنگ تکنیک مناسبی نیست و بهتر است اکلین را جایگزین آبرنگ کنیم، زیرا شفافیت رنگی در اکلین، تا حدودی جلوی تغییرات ناشی از فرآیند چاپ که منجر به افت کیفیت می‌شود، را می‌گیرد.

در بخش پایانی کارگاه به اجرای دیجیتال با قلم نوری و رنگ آمیزی دیجیتال پرداخت و ترفندهای اجرای یک اثر در فتوشاپ را نشان داد. در ادامه برای آموزش شیوه‌ی دیگری از اجرای دیجیتال، یک پرتره را با فضایی کاملا متفاوت اجرا کرد.

این ورکشاپ روز جمعه ۲۷ مهرماه ۹۷، توسط خانه کاریکاتور اصفهان و گالری دوران با مشارکت ماهنامه طنز نیمروز در گالری دوران برگزار گردید.

 

جهت مشاهده گزارش تصویری به صفحه اینستاگرام خانه کاریکاتور اصفهان بپیوندید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی