نمایشگاه آثار، نشست و ورکشاپ احمد عربانی در اصفهان

نوشته شده توسط jamal

خانه کاریکاتور حوزه هنری استان اصفهان، نمایشگاه آثار احمدعربانی طراح « گل آقا »را با همکاری موزه هنرهای معاصر برگزارمی‌کند.

Poster-Ahmad-Arabani-exh95

این نمایشگاه که با عنوان «تصویرسازی ها و کاریکاتورهای احمد عربانی» برگزار خواهد شد، تعداد 50 اثر کاريکاتور از این هنرمند کاريکاتوريست، پويانما، نويسنده و کارگردان را از ساعت 16 یکشنبه 16 آبانماه 95در موزه هنرهای معاصر اصفهان در معرض دید علاقه‌مندان قرارمی‌دهد.

موضوع آثار این نمایشگاه آزاد و شامل طرح جلدهاي گل آقا، کاريکاتور، تصويرسازي و طرح هاي اوليه است که تا 12 آذرماه جهت بازدید عموم در این مکان به نمایش گذارده می‌شود.

یکی از ویژه برنامه‌های این نمایشگاه برگزاری نشست تخصصی در ساعت 16 بعدازظهر روز جمعه 21 آبان ماه و همچنین برپایی ورک شاپ تخصصی در ساعت 14 بعدازظهر روز شنبه 22 آبان با حضور احمدعربانی در موزه هنرهای معاصر است.

گفتنی است، احمد عربانی، متولد اسفند 1326 تهران و دارای مدرک کارشناسی نقاشی و نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است، ایشان با نشریات متعددی از سال 1347 به عنوان کاریکاتوریست همکاری داشته است .

این هنرمند مدیریت انتشارات نشر پویا و همچنین طراحی جلدکتابهایی مانند حاجی واشنگتن، اولیورتویست و غیره را به عهده داشته و با نشریاتی چون گل آقا به عنوان کاریکاتوریست ومسئول هیات تصویریه این موسسه، مجله طنز خط خطی، روزنامه بهار، روزنامه شرق، روزنامه تجارت، روزنامه اعتماد و ماهنامه اصفهان نیمروز همکاری کرده‌‌اند.

ایشان ساخت انیمیشن‌های گنج ، نقلی و گل های افتابگردان، انعکاس، خیالباف، سکوت، کدو قلقل زن و.... کارگردانی انیمیشن تبر را انجام‌داده است و تاکنون داور بسیاری از جشنواره‌های سینمایی و انیمیشن بوده و افتخاراتی از جمله دریافت لوح مدال و حمایل افتخار از انجمن حافظان فرهنگ وهنر ایران به عنوان کاریکاتوریست برگزیده( 1372)، دریافت دیپلم افتخار و مدال ویژه از جشنواره جهانی کاریکاتور ( اسکوپیه) کشور یوگسلاوی (درسال 1971 میلادی)،  دریافت دیپلم افتخار جشنواره بین المللی کاریکاتور  پرتقال ( سال 1972 میلادی)، دریافت تندیس زرین جشنواره بین‌المللی رشد برای مجموعه طرح های یک دقیقه ای را در کارنامه خود دارند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی