گزارش نشست تخصصی «آنچه می‌خواهید درباره کاریکاتورچهره بدانید» با حضور حسین صافی

نوشته شده توسط jamal

در کارگاه هفتگی خانه کاریکاتور که از ساعت ١٧ روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه ۹۶ در خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد، حسین صافی نکات مهم کاریکاتور چهره را به علاقه مندان و کاریکاتوریست های حاضر در نشست آموزش داد.

حسین صافی در ابتدا توضیحاتی در خصوص مدیریت روند خلق آثار مطبوعاتی در زمان‌های کوتاه، اهمیت اتود و طرح اولیه بیان کرد.
وی گفت: ما نیاز داریم عکس‌های مختلفی از سوژه کاریکاتور خود، با زوایا و حالت‌های مختلف ببینیم. از ابزار مختلف مثل: قلم ، مداد، خودکار، زغال و... استفاده کنیم و با تفاوت خطوط، تغییر نوع نگاه و اغراق، باعث طراحی اتودهای متفاوتی از یک سوژه شویم.
صافی درباره مدیریت زمان در طراحی کاریکاتور چهره گفت: عکس‌های مناسب و متفاوت را سرچ و انتخاب کنید. عکسی که پوزیشن اصلی خود کاراکتر باشد را در اولویت باید قرار داد.
موضوع دادن به کار، یعنی اغراق در موقعیت( طنز موقعیت) یکی از مهمترین کارها در کاریکاتور چهره است.
همچنین وی نکاتی مبنی بر اهمیت طراحی و تداوم کار طراحی ارائه نمود.
در این جلسه تعدادی از آثار حسین صافی به نمایش درآمد ک همرا با توضیحات صاحب آثار بود.
حسین صافی (متولد ۱۳۵۵ در مشهد) و یکی از مطرح‌ترین کاریکاتوریست‌های ایران در خصوص کاریکاتور چهره است. او دانش‌آموخته کارشناسی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه تربیت مدرس است. وی همچنین سابقه تدریس در خانه کاریکاتور ایران را نیز داراست و موفق به کسب جایزه معتبری در کاریکاتور چهره شده است که از آن جمله می‌توان به کسب رتبه نفر اول کاریکاتور چهره در پنجمین دوسالانه کاریکاتور تهران و جایزه جشنواره جهانی ورد پرس پرتغال اشاره کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی