ورکشاپ دو روزه کاریکاتوریست های اصفهان در یزد

نوشته شده توسط jamal

کاریکاتوریست ها و تصویرگران اصفهانی در روزهای پنج شنبه و جمعه ۹ و ۱۰ آذر ماه ۹۶، برای برگزاری ورک شاپ کاریکاتور مهمان حوزه هنری استان یزد بودند.

ورک شاپ دو روزه کاریکاتور با همکاری خانه کاریکاتور اصفهان، توسط حوزه هنری استان یزد با ترکیبی از هنرمندان کارتونیست و تصویرگر اصفهان و یزد با موضوع امید برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه روز نخست، پیام پورفلاح مدیر خانه کاریکاتور حوزه هنری استان اصفهان به بیان محورهای اصلی این کارگاه با عنوان (حوادث، آگاهی از مخاطرات، ارتقای تاب آوری جامعه، افزایش امید، ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر پذیری بلایای طبیعی، مدیریت بحران ، ورفتار انسانها در بحران) پرداخت.

سپس با استفاده از تکنیک تداعی آزاد و کلید واژه ها با همراهی علی اسدی و امیرمالک صالحی و دیگر شرکت کنندگان به ایده یابی در خصوص موضوعات بیان شده پرداختند. در ادامه شرکت کنندگان به تکمیل طرح‌های اولیه خود پرداختند و سپس به اجرای آثار خود اقدام کردند.

در روز دوم نیز هنرمندان کاریکاتوریست به اجرای آثار خود، با تکنیک‌های متنوع دستی و دیجیتالی پرداختند و در عصر روز دوم آثار نهایی خود را برای برگزاری نمایشگاهی در کنار جشنواره فیلم امید تحویل برگزار کنندگان دادند.

سعید ایرانی، علی اسدی، جمال الدین اعتباریان، هانیه اخوت، پیام پورفلاح، سمانه جانقربان، رویا جمی، سعید شعبانی، امیرمالک صالحی، حمید صالحی، نسیم صلاحی، محمودرضا صنعتی، عالیه مظاهری، نگین نقیه، مطهره ناسخیان هنرمندانی بودند که از اصفهان در این ورک شاپ دوروزه حضور داشتند.

آقایان فتحی پناه و قائمی بافقی و زهرا زرین پورنیز هنرمندانی بودند که از یزد در این ورک شاپ حضور داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی