روایتی از یک هنرمند «قصه پردازی های کلاسیک با مهناز یزدانی»

نوشته شده توسط jamal

این یادداشت درباره آثار مهناز یزدانیست: «.. ایده ها فلسفی و پیچیده نیستند و اتفاقاتی بامزه در قاب کاریکاتور رخ می دهند که نشان دهنده ی حماقت های انسانی است. در واقع تم هایی درمورد آدم و رفتارهای ناهنجارش است که موجب خلق کمدی در طراحی می شود...»

در کارگاه سه شنبه ۹ بهمن ماه ۹۷، نگین نقیه به مرور آثار مهناز یزدانی کارتونیست و انیماتور موفق اصفهانی پرداخته و آثار وی را مورد بررسی قرار داد.

نگین نقیه جلسه را با نمایش "تیتراژ  برنامه کووک دهه ۶۰ اثر: ابوالقاسم نظر پور آغاز کرد و سپس به معرفی مهناز یزدانی پرداخت. وی کارتونیست، کارگردان، انیماتور و فیلمنامه نویس که فعالیت خود را در حوزه انیمیشن و کارتون از سال ۱۳۸۰ شروع کرد. فعالیت او در حوزه انیمیشن باعث شد از دنیای کارتون فاصله بگیرد ولی  اثری از کودکان سوری در سال 94, منجر به بازگشت دوباره او به کارتون گشت.
در ادامه مهناز یزدانی در مورد چگونگی انتخاب سوژه  کارتون هایش توضیح  داد. وی گفت: استفاده از کاراکتر انسانی برایش حس بهتری دارد و زمان اتفاق در کارتون مهم است.  آثار او در دنیای کودکانه با خطوط سیال که حاوی یه قصه است شکل میگیرد...

مروری بر یادداشت ها و نظرات هنرمندان کارتونیست کشور که توسط خانم نقیه جمع آوری شده بود از بخش های این نشست بود.

نگین نقیه اثار وی در زمینه کارتون و کمیک استریپ را برای حاضرین نمایش داد و در مورد تکنیک هر یک توضیح داد: «کمیک استریپ های وی دو دسته اند: بی کلام و با کلام» سپس نگاهی به  کمیک استریپ های وی داشت.
مهناز یزدانی خالق چندین انیمیشن موفق و حائز رتبه هستند از جمله انیمیشن کمک..مرد,بت,گربه و...
بعد از نمایش اثار جمال الدین  اعتباریان به نقد و بررسی  و بیان تکنیک انیمیشن ها پرداخت.
و در پایان حسین نظر پور در مورد همسرش خانم یزدانی صحبت کرد و گفت: در دکوپاژ ایده های فوق العاده ای دارد. او عشق چالش است و به دنبال فضاهای جدید است...

این جلسه با حضور علاقه مندان و هنرمندان در سالن خانه هنرمندان اصفهان برگزار شد.

جهت مشاهده گزارش تصویری به صفحه اینستاگرام خانه کاریکاتور اصفهان بپیوندید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی